Budowa kompleksu oświatowo – kulturalnego na Ponikwodzie

Obietnica:

Budowa kompleksu oświatowo – kulturalnego na Ponikwodzie, w skład wejdą: żłobek, przedszkole, szkoła.

Weryfikacja (12.2022):

w trakcie

Wstęp:

Uzasadnienie:

Koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy szkoły zlecono już w 2016 roku. Przed wyborami w 2018 prezydent zapowiedział, że to „jedna z najważniejszych inwestycji”. Natomiast w sierpniu 2020 stwierdził, że trzeba najpierw zakończyć budowę szkoły na Felinie. „Dokumentację oczywiście wykonamy wcześniej, natomiast wejście z budową to wydatek kilkudziesięciomilionowy, więc musimy mierzyć siły na zamiary. Jak skończymy jedne zadania inwestycyjne, wejdziemy z następnymi„.

W 2021 roku zlecono opracowanie aktualizacji koncepcji. Zlecenie powierzono firmie PION Pracownia Projektowa Andrzej Kusztelak za kwotę  135 tys. zł.

Wg rejestru umów nie została jeszcze zawarta umowa na opracowanie dokumentacji projektowej. Jak pisze Kurier Lubelski: dokumentacja miałaby powstać w 2023 roku, budynek szkoły otwarty w 2025 a cały kompleks gotowy do końca 2028 roku. W projekcie budżetu na 2023 rok nie ma jednak pieniędzy na projekt.

Źródło:

W Lublinie otwarto jedną z najnowocześniejszych szkół w Polsce. Tak wygląda w środku, Dziennik Wschodni, 31 sierpnia 2021

Koncepcja na stronie urzędu

https://kurierlubelski.pl/lublin-ponikwoda-dostanie-szkole-kiedy-zabrzmi-pierwszy-dzwonek-w-planach-tez-przedszkole-zlobek-a-nawet-basen/ar/c1-16334977

Postęp: